Hoppa till sidans innehåll

Anderstorpsracet 2011


Den officiella resultatlistan som är underlag för poäng i Svenska multisportcupen.

Winsplit resultat med sträcktider hittar ni här:

Winsplit Anderstorpsracet 2011.

 

Resultatlista – Anderstorpracet                
 
2011-05-14  
Herr Tid Efter Bomtid  
1. FJS 04:08:32  
  John Andén Emil Dahlqvist  
  04:44  
2. AXA sportsclub 2 04:08:45 +0:13  
  Scott Cole Jari Palonen  
  07:34  
3. AXA sportsclub 1 04:15:58 +7:26  
  Mikael Lindnord John Karlsson  
  03:35  
4. Polarpuls.com 04:19:50 +11:18  
  Jonas Gårder Jonathan Alm  
  00:00  
5. City Wolfs 04:26:16 +17:44  
  Anders Mathisen Rickard Karlsson  
  00:00  
6. Sportson Skövde 1 04:31:10 +22:38  
  Karl-Fredrik Andersson Jerker Martinsson  
  00:00  
7. TEAM PERIGOR 04:52:43 +44:11  
  Per Mattsson Igor Elguezabal  
  03:26  
8. Eksjö Garnisons IF 04:55:05 +46:33  
  David Djuvfeldt Christian Ericsson  
  03:28  
9. Frosta Multisport 04:59:16 +50:44  
  Daniel Liljedahl Jonas Andersson  
  10:45  
10. Western Boys High Chaparral 05:05:51 +57:19  
  Peter Gustavsson Anders Johansson  
  06:42  
11. B&E Promotion 05:09:08 +60:36  
  Peter Sundén Krister Eriksson  
  06:10  
12. Vadstena gymnasiet 05:16:19 +67:47  
  Micke Windahl Kent Landoff  
  03:15  
13. Sportson Skövde 2 05:19:04 +70:32  
  Per Ahlström Daniel Liivrand  
  08:22  
14. FM ELIT 05:21:22 +72:50  
  Claes Dahlin Erik Jonsson  
  03:29  
15. PAPPORNA 05:21:53 +73:21  
  Erik Ferm Andreas Magnusson  
  06:27  
16. FAIK OK Multisport 1 05:21:58 +73:26  
  Mårten Svensson Jonas Almqvist  
  06:47  
17. Heleneholms IF 05:30:51 +82:19  
  Nils Pistora Daniel Lundberg  
  08:03  
18. Helikopter/K3 ISTAR 05:33:08 +84:36  
  David Nilsson Johan Genberg  
  15:53  
19. FAIK OK Multisport 2 05:35:05 +86:33  
  Patrik Wallin Henrik Ekström  
  11:07  
20. Omberg Multisport Herr 05:35:16 +86:44  
  Martin Blomberg Thomas Orrenius  
  10:45  
21. Björne & Snigel 05:35:53 +87:21  
  Patrik Axelsson Emanuel Hyltse  
  07:43  
22. Herkules Bröder 05:43:57 +95:25  
  Ragnar Uppström Magnus Uppström  
  00:00  
23. Team Equipe / AOK Herr 05:48:35 +100:03  
  Henrik Carlsson Anders Adolfsson  
  11:17  
24. Arméns Jägarbataljon 05:56:59 +108:27  
  Johan Strandberg Magnus Olofsson  
  10:09  
25. Team Liquidride 06:02:12 +113:40  
  Tomas Eriksson Fredrik Svensson  
  18:56  
26. Team MestUte 06:03:01 +114:29  
  Martin Müller Fredrik Landin  
  28:46:00  
27. MOIF Bad Asses 06:20:01 +131:29  
  Roland Asztalos Klas Johansson  
  26:19:00      
28. Helikpoter flotiljen        
  Alexander Forsberg Emil Persson  
       
29. T2 IF        
  Markus Käll Ulf Hellström      
         
30. TSOK lag Skoftebyn        
  Magnus Palm Jimmy Johansson      
           
31. WC-team        
  Lars Wickström Ingemar Carlsson      
         
32. Södra Skåningarnas Skytte o IF .      
  Kuno Böös Thomas Falkstrand      
       
33. Team Netcompetence        
  Johan Skärskog Jens Thorild      
       
34. Team Mjölksyra        
  Henrik Reidemar Fritz Andersson        
       
35. FAIK OK Multisport 3        
  Rasmus Persson Jan Hjort    
   
Dam Tid Efter Bomtid  
1. Mölndal outdoor 1 04:05:52  
  Lina Lindberg Sara Prince  
  00:00  
2. AcronMultisport lag väst / IF Marin Väst 04:15:44 +9:52  
  Emma Nilsson Annalena Axelsson  
  00:00  
3. Mölndal Outdoor IF / v 04:26:05 +20:13  
  Karolina Söderberg Anna Nordenöf  
  00:00  
4. TSOK Alt under Ctrl 05:27:32 +81:40  
  Linda Larsson Li Forsberg  
  00:00  
Mix Tid Efter Bomtid  
1. Polarpuls.com 04:00:41  
  Ulf Öjebo Carolin Holmqvist  
  00:00  
2. Thule Adventure team 04:06:45 +6:04  
  Eva Nyström Martin Flinta  
  00:00  
3. UP & RUNNING 04:11:54 +11:13  
  Wendy Fjellstad Jo Inge Fjellstad  
  00:00  
4. K3 IF 04:28:59 +28:18  
  Lars Jakobsson Kristin Larsson  
  09:12  
5. OK Landehof 04:32:55 +32:14  
  Johan Lidström Kristin Ander  
  00:00  
6. EGAR Mix 04:34:25 +33:44  
  Håkan Friman Emma Wichardt  
  02:42  
7. AOK Svenneson 04:35:19 +34:38  
  Carina Svensson Sven-Gunnar Torhsson  
  11:03  
8. Hämta 04:36:31 +35:50  
  Mattias Lundin Elin Lundgren  
  00:00  
9. AOK Team Atlas 04:48:39 +47:58  
  Peter Valtersson Kristina Areskoug Josefsson  
  00:00  
10. Sportson Skövde 04:57:47 +57:06  
  Anders Nilsson Sanna Grantner  
  22:13  
11. Team Gnellspikes 05:30:27 +89:46  
  Ingemar Blom Malelén Anerönn  
  00:00  
12. Emma & Oskar 05:34:10 +93:29  
  Emma Trygvesson Oskar Ahlstrand  
  03:14  
13. Carpe Diem 05:56:30 +115:49  
  Björn Andersson Carina Andersson  
  00:00  
14. Uteupplevelser        
  Sara Hillbom Anders Joelsson      
     
15. Stockholm Multisport teamdesign        
  Johan Hamilton Annika R Malmberg      
     
16. Skåne Adventure team        
  Simon Williamsson Sandra Williamsson Z      
     
Prova på Tid Efter Bomtid  
1. Team PetUlf / Team JenUlf 01:41:26  
  Ulf Johansson Peter Thelin  
  02:08  
2. Team Gnellspikes 2 01:44:33 +3:07  
  Stefan Anerönn Anton Blom  
  00:00  
3. TorskingeCountry Club 01:45:38 +4:12  
  Mats Nylund Tomas Carlsson  
  01:05  
4. AOK Dam 01:49:29 +8:03  
  Lotta Fällgren Lorentzon Maria Folkestad  
  01:21  
5. Team Vivill 01:55:09 +13:43  
  Lars Runesson Jenny Green  
  01:33  
6. Team Åhus 01:56:26 +15:00  
  Pontus Nilsson Lars Pålsson  
  02:47  
7. Orka 01:57:08 +15:42  
  Kåre Larsson Ludvig Holmberg  
  03:13  
8. Ingdianerna 01:59:42 +18:16  
  Sara Larsson Sebastian Montell  
  06:44  
9. Svarvaretorparna 02:10:59 +29:33  
  Magnus Riisgaard Marika Johansson  
  14:38  
10. MAFS 02:15:31 +34:05  
  Malin Ferm Axel Stenhammar  
  11:41  
Skapad av MeOS: 2011-05-16 19:56:02  
Uppdaterad: 19 MAJ 2011 10:11 Skribent: Geir Inge Folkestad

avlang logga

  

Postadress:
Anderstorps OK - Friidrott
Magnus Andersson, Södergatan 25
33431 Anderstorp

Kontakt:
Tel: 0705806620
E-post: This is a mailto link

Se all info