Hoppa till sidans innehåll

HCMR 2013


De officiella resultaten från High Chaparral Multisprot RACE 2013:

 
Motion Tid Efter
1 JenUlf 01:49:56
  Jenny Johansson Ulf Johansson
   
2 Runesson/Thunberg 01:51:04 +1:08
  Lars Runesson Per Thunberg
   
3 P&D 01:55:37 +5:41
  Patrik Andersson Daniel Ivarsson
   
4 M&J 02:00:54 +10:58
  Martin Johansson Joakim Larsson
   
5 Systrarna Torstensson 02:04:38 +14:42
  Anna Torstensson Karin Torstensson
   
6 Team Gluteus Maximus 02:05:33 +15:37
  Niklas Öqvist Cecilia Collin
   
7 Ullman Racing 02:05:35 +15:39
  Fredrik Ullman Hanna Ullman
   
8 Team Peak Software 02:05:52 +15:56
  Andreas Johansson Matilda Löf
   
9 Orka 02:07:26 +17:30
  Kåre Larsson Kristofer Holmberg
   
10 Thunberg/ Runesson 02:10:52 +20:56
  Ida Thunberg Lena Runesson
   
11 Team IOU 02:11:40 +21:44
  Ulf Kristensson Ingela Alvmyren
   
12 SOS 02:39:33 +49:37
  Simon Freyland Sara Freyland
   
     
     
Sprint Dam Tid Efter
1 Mölndal Outdoor IF Dam 3 03:37:44
  Sara Prince Karolina Söderberg
   
2 Mölndal Outdoor IF Dam 2 04:01:38 +23:54
  Lina Lindberg Camilla Vargman
   
3 AOK Dam / AOK 04:06:09 +28:25
  Veronica Adolfsson Maria Folkestad
   
4 Mölndal Outdoor IF Dam 1 04:13:39 +35:55
  Pia Boqvist Anna Kopp
   
5 Mölndal Outdoor IF Dam 4 04:13:43 +35:59
  Anna Nordelöf Solrun Gotteberg
   
  Karlstad multisport lila Felst.
  Linda Siggesson Ida Svensson
Sprint Herr Tid Efter
1 JP 03:17:19
  Pär Boqvist John Andén
   
2 Team Barmark 03:28:09 +10:50
  Daniel Liljedahl Jacob Westerberg
   
3 Team Isaberg Multisport 03:30:28 +13:09
  Peter Gustavsson Erik Johansson
   
4 Sportson Skövde 1 03:31:53 +14:34
  Jerker Martinsson Richard Brankell
   
5 Sportson Skövde 2 03:35:30 +18:11
  Anders Ståhl K-F Andersson
   
6 Sportsson Skövde 3 03:37:04 +19:45
  Mårten Svensson Rickard Norlin
   
7 Karlstad multisport Guld 03:39:15 +21:56
  Kalle Alexandersson Marcus Ekholm
   
8 Tranemo Workwear 03:58:08 +40:49
  Markus Gustafsson Henric Karlsson
   
9 MOIF Sprinters 04:13:36 +56:17
  Pierre Ingmarsson Anders Leire
   
10 Falkenbergs OK 04:14:55 +57:36
  Albin Andersson Henrik Bengtsson
   
11 Savelife 04:20:06 +62:47
  Johan Skogmalm Klas Axell
   
12 Team EL-Ledning 04:20:54 +63:35
  Ludvig Holmberg Edvin Alsteus
   
13 Team Gnell Spikes 04:23:52 +66:33
  Stefan Anerönn Anton Blom
   
14 Team Hångsdala 04:55:29 +98:10
  Tobias Franzen Ola Franzen
   
15 Team Cykelcenter Eskilstuna 04:56:02 +98:43
  Andreas Johansson Stefan Gyllersjö
   
16 Team MaboJojo 04:56:03 +98:44
  Magnus Bohmar Johan Josefsson
   
17 Lelle/Frasse 05:05:07 +107:48
  Lennart Johansson Mats Franzen
   
18 Magnus Orienteering 05:08:33 +111:14
  Ulf Sjöstrand Magnus Andersson
   
19 Team Steam 05:32:49 +135:30
  Johan Landstedt Andreas Fogelberg
   
  Framåt Felst.
  Stefan Falemo Pontus Siesing
  Mölndal Outdoor IF Felst.
  Daniel Fredriksson Johan Alminger
  Mölndal Outdoor IF Felst.
  Mikael Ström Anders Asp
  Sten-Roger Felst.
  Roger Karlsson Sten Karlsson
  Team Aero Felst.
  Timo Arminen Patrick Norberg
  Team Hejdlös Felst.
  Simon Olausson Alfred Boman
  Team Hållberg Felst.
  Anders Hållberg Stefan Hållberg
           
Sprint Mix Tid Efter Bomtid
1 Reijlers Kolmården Adventures 03:17:45
  Ilona Schouten Christer Casselsjö
   
2 Team Isaberg Multisport 03:28:46 +11:01
  Carina Svensson Sven-Gunnar Thorsson
   
3 JLC.NU 03:43:37 +25:52
  Johan Lidström Kristin Ander
   
4 Falköping Multisport 03:53:22 +35:37
  Patrik Wallin Kristine Svensson
   
5 Sundéns 04:01:23 +43:38
  Peter Sundén Carina Sundén
   
6 Team Maverick 04:06:02 +48:17
  Stefan Andersson Linnéa Kaiser
   
7 Lag Medvind 04:24:26 +66:41
  Therese Wachenfeldt Peter Kölqvist
   
8 Karlstad Multisport Svart  04:30:21  
  Anna Sjödin Johan Fallström
   
9 Stockholms Multisport Klubb 04:53:43 +95:58
  Mikael Heimdahl Malin Thomasdotter
   
10 Storpotäten och Gammelkajsa 04:54:36 +96:51
  Karin Freyland Manne Freyland
   
11 Team Gnell Spikes 04:55:22 +97:37
  Madelén Anerönn Ingemar Blom
   
12 Mölndal Outdoor Bra Mix 05:10:38 +112:53
  Björn Westling Eva Carlbom
   
13 Team Carpe Diem 05:15:43 +117:58
  Carina Andersson Björn Andersson
   
14 Grym 05:33:57 +136:12
  Jonas Tynnerstål Sara Alvaeus
   
15 Charlie's Angels 06:19:44 +181:59
  Jonas Hjelm Karin Anderö
   
  Team Ryberg Utg.
  Jennie Ryberg Linus Ryberg
           
           
Sprint Herr SOLO (13/13) Tid Efter
1 Jonas Andersson Forsta Multisport /MPGI 03:17:16  
2 Jens Thorild IFK Göteborg/Göteborgs skidklubb/Näsetspaddlarklubb 03:24:07 +6:51  
3 Johan Bergman NN 03:33:28 +16:12  
4 Gustav Ringström Håby IF 03:43:44 +26:28  
5 Fredrik Landin Team MestUte 03:51:14 +33:58  
6 Johan Svärd Klubblös 04:06:16 +49:00  
7 Martin Blomberg Ödeshögs SK 04:06:29 +49:13  
8 Karl Schneider Mölndal Outdoor IF 05:04:54 +107:38
9 Rickard Jonsson Klubblös 05:21:38 +124:22
  Martin Rodbo Mölndal Outdoor IF Felst.
  Martin Abaji Egar-Martin Utg.
  Matts Andersson Stockholms Multisport Klubb Utg.
  Mårten Svensson Sportson Skövde Ej start
Sprint Dam SOLO (2/2) Tid Efter
1 Helen Person Team Barmark 03:43:21  
2 Hanna Erixsson 05:03:30 +80:09  
           
Uppdaterad: 20 JUN 2013 11:05 Skribent: Geir Inge Folkestad

avlang logga

  

Postadress:
Anderstorps OK - Friidrott
Magnus Andersson, Södergatan 25
33431 Anderstorp

Kontakt:
Tel: 0705806620
E-post: This is a mailto link

Se all info