Hoppa till sidans innehåll

Isaberg Extreme 2015


Resultat � Isaberg Extreme 2015

2015-05-02
Solo Dam (4 / 4) Tid Efter
1. Kristin Larsson Addnature 3:27:01
2. Åsa wallinder CITY WOLFS 3:51:33 +24:32
3. Tina Lilja Frostamultisport 4:21:51 +54:50
  Therese von Wachenfeldt Mölndal Outdoor IF Ej start
Solo Herr (32 / 32) Tid Efter
1. Daniel Hansson Swedish Armed Forces 3:05:02
2. John Andén john 3:07:44 +2:42
3. Peter Gustafsson Isaberg Multisport 3:07:47 +2:45
4. Mårten Svensson Outnorth Adventure 3:19:40 +14:38
5. Christian Ericsson Outnorth Adventure 3:22:18 +17:16
6. Jens Thorild Näsets paddlarklubb 3:23:10 +18:08
7. Anders Schnell KMTI Adventure 3:29:35 +24:33
8. Ulf Tyrén Isaberg Multisport 3:30:35 +25:33
9. Martin Ewaldsson Team Skigo/SLIQHAQ 3:30:54 +25:52
10. Christer Casselsjö Outnorth Adventure 3:34:29 +29:27
11. Thomas wallinder CITY WOLFS 3:35:18 +30:16
12. Richard Brankell Mölndal Outdoor IF 3:36:59 +31:57
13. Björn Westling Mölndal Outdoor IF 3:40:19 +35:17
14. fredrik Rosengren Team Skigo 3:42:45 +37:43
15. Stefan Falemo Mölndal Outdoor IF 3:44:30 +39:28
16. David Hansson Team Hansson 3:48:26 +43:24
17. Pontus Siesing Heleneholms IF 3:49:23 +44:21
18. Stefan Karl Saevarsson Stefan 3:51:36 +46:34
19. Mathias Hugo Team Skigo/SLIQHAQ 3:53:25 +48:23
20. Joakim Frederiksen Team Smarts 4:01:55 +56:53
21. Erik Finnskog Team Finnskog 4:06:46 +61:44
22. Patrik Wallin Falköpings AIK OK 4:08:49 +63:47
23. Peter Ohlsson Team RMI 4:17:11 +72:09
24. Sven-Gunnar Thorsson Isaberg Multisport 4:19:31 +74:29
25. Tobias Franzén Team Hångsdala 4:22:44 +77:42
26. Rikard Jonsson Kalmar OK 4:29:23 +84:21
27. Christopher Andersson Team JoTess Cold Skills 5:00:51 +115:49
  Jonas Evaldsson Adventure Racing Club Felst.
  Anders Rylander Näsets paddlarklubb Ej start
  Joakim Nyström Kallriga Adventure Team Ej start
  Johan Svärd Heleneholms IF Ej start
  Klas Åström Mölndal Outdoor IF Ej start
Lagstafett (1 / 1) Tid Efter
1. Anton Madelen Stefan Gnellspikes Multisport Club 3:40:21

 

Herr Tid Efter
1. Halmstad/JC6nkC6ping Multisport 3:55:10
  Emil Falkevik Rasmus Ax
2. Skidelit GKC 3:56:37 +1:27
  Edvin Claesson Simon Jonsson
3. Anderstorps OK 4:00:50 +5:40
  Niclas HC6rnquist Per Thunberg
  Orka Ej start
  Kåre Larsson Kristofer Holmberg
Dam Tid Efter
1. MC6lndal Outdoor IF 4:38:18
  Anna Säfsten Karin Bruning
  Team GrC$nde/ Ryberg Ej start
  Jennie Ryberg Karin Bruning
Mix Tid Efter
1. Lag Lia 6:18:47
  Christer Rantala Christina Rantala
  Team Renerius Ej start
  Joakim Gustavsson Viktoria Renerius
Uppdaterad: 11 MAR 2016 08:59 Skribent: Geir Inge Folkestad

avlang logga

  

Postadress:
Anderstorps OK - Friidrott
Magnus Andersson, Södergatan 25
33431 Anderstorp

Kontakt:
Tel: 0705806620
E-post: This is a mailto link

Se all info