Hoppa till sidans innehåll

Isaberg Extreme 2016


Resultat – Isaberg Extreme vintage och classic.
2016-04-23
Herr classic (minst 45 år).   Tid
1/45 Thomas Wallinder CITY WOLFS 3:42:17
2/45 Johan Fallström I 2 IF Karlstad 3:52:31
3/45 Thomas Wideberg TWIN Team 4:09:03
4/45 Göran Lissel Scania IF 4:34:41
5/45 Niclas Kronvall Valbo AIF 4:53:04
         
Herr vintage (minst 55 år).    
1/55 Björn Westling Mölndal Outdoor IF 3:48:04
2/55 Magnus Mårtensson Veberöd 4:42:08
3/55 Stefan Pettersson Veberöd 5:02:09

 

Resultat – Isaberg Extreme

2016-04-23
Herr (27 / 27) Tid Efter
1. Rickard Norlin Thule Adventure Team 3:04:53
  Varvning: 59:56 (59:56) Varvning: 1:03:02 (2:02:58)
2. John Andén Anden 3:06:31 +1:38
  Varvning: 58:38 (58:38) Varvning: 1:06:11 (2:04:49)
3. Peter Gustavsson Josephson Isaberg Multisport 3:12:08 +7:15
  Varvning: 57:00 (57:00) Varvning: 1:07:48 (2:04:48)
4. Christian Ericsson Försvarsmakten 3:22:21 +17:28
  Varvning: 58:45 (58:45) Varvning: 1:09:39 (2:08:24)
5. Martin Isenwald Isenwald 3:24:43 +19:50
  Varvning: 1:04:43 (1:04:43) Varvning: 1:09:02 (2:13:45)
6. Måns Lilliehöök Windcontrol 3:27:15 +22:22
  Varvning: 1:03:33 (1:03:33) Varvning: 1:08:26 (2:11:59)
7. Fredik Rosengren Sandareds Cykelklubb 3:32:55 +28:02
  Varvning: 1:03:27 (1:03:27) Varvning: 1:15:45 (2:19:12)
8. Magnus Woxholtt-Jensen islandexplorer.dk 3:32:57 +28:04
  Varvning: 1:02:20 (1:02:20) Varvning: 1:11:10 (2:13:30)
9. Emil Johansson Nerikes Brandkårs IF 3:36:15 +31:22
  Varvning: 1:08:41 (1:08:41) Varvning: 1:15:11 (2:23:52)
10. Thomas Wallinder CITY WOLFS 3:42:17 +37:24
  Varvning: 1:06:38 (1:06:38) Varvning: 1:23:24 (2:30:02)
11. Andreas Andersson Feelalive.nu/Stockholm Multisport 3:43:09 +38:16
  Varvning: 1:05:35 (1:05:35) Varvning: 1:19:28 (2:25:03)
12. Elias Johansson Team Thunder McLightning 3:46:11 +41:18
  Varvning: 1:16:45 (1:16:45) Varvning: 1:02:31 (2:19:16)
13. Björn Westling Mölndal Outdoor IF 3:48:04 +43:11
  Varvning: 1:06:31 (1:06:31) Varvning: 1:15:48 (2:22:19)
14. Johan Fallström I 2 IF Karlstad 3:52:31 +47:38
  Varvning: 1:13:57 (1:13:57) Varvning: 1:17:16 (2:31:13)
15. Anders Brohäll Obviuse/Stockholm Multisport 4:00:26 +55:33
  Varvning: 1:06:46 (1:06:46) Varvning: 1:22:52 (2:29:38)
16. Magnus Bohmar Mr Halt och Hr Lytt 4:00:31 +55:38
  Varvning: 1:24:10 (1:24:10) Varvning: 1:20:12 (2:44:22)
17. Henrik Bladh Vandalay Industries 4:00:44 +55:51
  Varvning: 1:13:53 (1:13:53) Varvning: 1:13:23 (2:27:16)
18. Thomas Wideberg TWIN Team 4:09:03 +64:10
  Varvning: 1:05:02 (1:05:02) Varvning: 1:24:54 (2:29:56)
19. Fredrik Andersson Surfn Turf/Stockholm Multisport 4:15:19 +70:26
  Varvning: 1:10:41 (1:10:41) Varvning: 1:26:10 (2:36:51)
20. Niclas Hörnquist Isaberg Multisport Old Stars 4:16:46 +71:53
  Varvning: 1:30:39 (1:30:39) Varvning: 1:24:32 (2:55:11)
21. Jan-Erik Mattsson Team Noraå Bruk 4:23:47 +78:54
  Varvning: 1:16:49 (1:16:49) Varvning: 1:28:07 (2:44:56)
22. Göran Lissel Scania IF 4:34:41 +89:48
  Varvning: 1:10:45 (1:10:45) Varvning: 1:30:47 (2:41:32)
23. Magnus Mårtensson Veberöd 4:42:08 +97:15
  Varvning: 1:16:19 (1:16:19) Varvning: 1:40:41 (2:57:00)
24. Niclas Kronvall Valbo AIF 4:53:04 +108:11
  Varvning: 1:27:51 (1:27:51) Varvning: 1:31:06 (2:58:57)
25. Stefan Pettersson Veberöd 5:02:09 +117:16
  Varvning: 1:25:03 (1:25:03) Varvning: 1:42:48 (3:07:51)
  Johan Karlsson Försvarsmakten Utg.
  Varvning: 1:00:00 (1:00:00) Varvning: 1:12:01 (2:12:01)
  Ulf Tyrén OK Isaberg Utg.
  Varvning: 1:04:40 (1:04:40) Varvning: 2:05:25 (3:10:05)
Dam (2 / 2) Tid Efter
1. Cecilia Jessen Försvarsmakten 3:44:05
  Varvning: 1:07:06 (1:07:06) Varvning: 1:15:05 (2:22:11)
2. Malin Mulder Haglöfs 4:44:15 +60:10
  Varvning: 1:17:35 (1:17:35) Varvning: 1:29:29 (2:47:04)

 

Skapad av MeOS 3.2 U1.491: 2016-04-23 20:25:09 

Duo Mix Tid Efter
1. Fast & Fearless / DuoMix 4:14:16
  Sjöholm Amelie Franzen Tobias
  Varvning: 1:24:19 (1:24:19) Varvning: 1:23:19 (2:47:38)
2. Viking Raideurs / DuoMix 4:48:48 +34:32
  Linder Sanna Geiding Johan
  Varvning: 1:23:32 (1:23:32) Varvning: 1:34:37 (2:58:09)
3. Falkenbergs OK / Team Ryberg/ Falkenbergs OK / DuoMix 5:49:22 +95:06
  Malmgren Ryberg Jennie Ryberg
  Varvning: 1:24:08 (1:24:08) Varvning: 1:52:38 (3:16:46)
Duo Herr Tid Efter
1. Gnosjö Skidelit GKC / DuoHerr 3:42:20
  Claesson Edvin Jonsson Simon
  Varvning: 1:18:22 (1:18:22) Varvning: 1:07:20 (2:25:42)
2. PepUp Test Team/Haglöfs Intense / DuoHerr 4:30:35 +48:15
  Långström Tony Lithen Petter
  Varvning: 1:14:12 (1:14:12) Varvning: 1:33:33 (2:47:45)
3. Falkenbergs OK / DuoHerr 5:03:47 +81:27
  Martinsson Mikael Badenfel Peter
  Varvning: 1:30:37 (1:30:37) Varvning: 1:38:06 (3:08:43)
Duo Dam Tid Efter
1. Frida o Helene / DuoDam 6:10:37
  Thelin Helene Guerrero Frida
  Varvning: 1:30:26 (1:30:26) Varvning: 2:01:50 (3:32:16)
Lag Tid Efter
1. Gnell Spikes 3:53:48
  Ingmar Blom Anton Anerönn Madlene/stefan
  Varvning: 1:18:09 (1:18:09) Varvning: 1:16:44 (2:34:53)
  Isaberg Multisport Felst.
  Sven Gunnar Thorsson Ulf Johansson
  Varvning: 1:09:05 (1:09:05)

 

Skapad av MeOS 3.2 U1.491: 2016-04-23 20:26:13 

Uppdaterad: 25 APR 2016 12:05 Skribent: Geir Inge Folkestad

avlang logga

  

Postadress:
Anderstorps OK - Friidrott
Magnus Andersson, Södergatan 25
33431 Anderstorp

Kontakt:
Tel: 0705806620
E-post: This is a mailto link

Se all info